Autorka

Miło Cię tu widzieć!

Nazywam się Maria Jastrząb i od 2004 roku zajmuję się nauczaniem angielskiego. W swoim życiu zawodowym miałam możliwość pracować z dziećmi, nastolatkami, dorosłymi i seniorami. Uczyłam chyba wszystkie grupy wiekowe. Natomiast obecnie prowadzę szkołę języka angielskiego HYDE PARK School of English w Krakowie oraz uczę studentów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W szkole HYDE PARK uczymy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych oraz seniorów. Obserwując kursantów, dostrzegam, że bez względu na wiek, większość osób uczących się języka ma te same potrzeby. Każdy potrzebuje być zaciekawiony i zaopiekowany. Mam tu na myśli zarówno obszar merytoryczny, który obejmuje ciekawe i różnorodne, a przede wszystkim skuteczne materiały, jak i obszar bardziej psychologiczny, który wiąże się z wiarą we własne możliwości.

Zawsze szczególną uwagę kieruję do osób, które są zniechęcone albo też zgłaszają wiele obaw. Zazwyczaj wynika to z tego, że wcześniej uczyły się, ale bezskutecznie albo uczą się w szkole, ale angielski wydaje im się trudny i nie do opanowania. Z doświadczenia wiem, że kłopoty te wynikają z kilku przyczyn, możliwe też, że ze splotu różnych okoliczność, na które nie zawsze mamy wpływ. Jednak wiem też, że są do przezwyciężenia.

Widząc, jak ważny jest również ten aspekt uczenia oraz uczenia się, który wiąże się z pracą nad motywacją, właściwym podejściem do trudności oraz systematycznym wspieraniem kursantów w drodze do osiągnięcia ich celów językowych, postanowiłam stworzyć tego bloga. Bazuje on na tym, co określa się coachingiem językowym, czyli uczeniem nie tylko języka, ale też wsparciu, którego efektem jest rozwój zarówno kompetencji językowych, jak również rozwój osobisty.

Jeśli podoba Ci się takie podejście do nauki i nauczania, z pewnością znajdziesz na tym blogu coś dla siebie 🙂

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Maria